ראיון בנושא מינוי מנכ”לית לבתי הדין הרבניים

לאחר מאבק ציבורי - מונו תנאים חדשים למינוי מנכ"לית לבתי הדין הרבניים ניהול נשי. ליאורה מינקה יו"ר אמונה תנועת האישה הדתית לאומית התראיינה לבג"ץ בנושא זה יחד עם בתיה כהנא דרור מנכ"לית עמותת "מבוי סתום". שווה צפייה!

קראו עוד

נבחרה כרזת יום השואה בתחרות “מעצבים זיכרון”

יו"ר יד ושם אבנר שלו מעניק היום פרס לתמר אודיה בודנר ממכללת "אמונה", מעצבת הכרזה הממלכתית שנבחרה לציון יום הזיכרון לשואה ולגבורה תשע"ז

קראו עוד

!מתייצבים מאחורי עגונות ומסורבות גט

לא רוצים לחיות בחשש לגבי סופיות הגט! ביום רביעי, 11.1 יג טבת, נתייצב מחוץ לכותלי בית המשפט העליון, ונקרא לעצור את בית הדין הרבני מלדון בביטול "הגט מצפת". הצטרפו גם אתם!

קראו עוד

עמדת אמונה בנוגע לסוגיית סופיות גט

לא רוצים לחיות בחשש לגבי סופיות הגט!! בעקבות הפרסום לכינוס מיוחד של 13 דיינים שידון באפשרות לבטל גט שניתן לפני כשנתיים לאשה עגונה שבעלה צמח (ע”י הדיין אוריאל לביא), התקיימה היום ישיבה בועדה לקידום מעמד האשה בנושא זה. הדיון היה אמור לעסוק בכוונה לבטל את הגט ובכינוס הדיינים שיזם הרב יצחק יוסף לצורך העניין. למרבה ...

קראו עוד

כנס בגבורות אמונה ופרס אשת השנה

תנועת האישה הדתית-לאומית ציינה השבוע 80 שנות פעילות, מאז הקמת ארגון הפועלות הדתיות בארץ ישראל. הכינוס החגיגי – בגבורות אמונה – נערך במרכז וואהל, שבאוניברסיטת בר-אילן, וכלל שלושה מושבים חגיגיים, בהם נטלו חלק חברי כנסת, נבחרי ציבור, ראשי הציונות הדתית וארגוני הנשים בישראל ומאות אורחים מהארץ ומהעולם.

קראו עוד

מינוי מנכ”לית לבתי הדין הרבניים

אמונה קוראת לאפשר גם לנשים להגיש מועמדותן לתפקיד המנהלי של מנכ"ל בתי הדין הרבניים, האפשרי כרגע רק לגברים. מדובר בתפקיד אדמיניסטרטיבי בלבד שאינו נוגע בהיבטים הלכתיים או תורניים ולכן אין שום מניעה לאיושו ע"י אשה.

קראו עוד

הצעת חוק למען נשות המילואים

אמונה תומכת בהצעת החוק של ח"כ איתן כבל לפיה נשות חיילי מילואים יוכלו להגיע למקום עבודתן שעה מאוחר יותר או לצאת שעה מוקדם יותר במהלך שרות המילואים של הבעל, וזאת מתוך הכרה בחשיבותה לציבור נשות חיילי המילואים בישראל.

קראו עוד

הצעת חוק לשינוי הרכב האסיפה הבוחרת

הרבנים הראשיים נבחרים על ידי הרכב המכונה "האסיפה הבוחרת" המורכב מ-150 נציגים (80 רבנים ו-70 נציגי ציבור) ואולם, גוף ציבורי זה שהינו בעל תפקיד חשוב ומכריע בחייהם של אזרחיה היהודים של המדינה, נשים וגברים כאחד

קראו עוד

הצעת חוק להתניית ימי מחלת ילד במספר ילדי העובד

הצעת חוק המבקשת לבצע התאמה בין מספר ימי מחלת ילד הניתנים לכל עובד/ת למספר הילדים של העובד/ת. החוק קובע כי עובד שהינו הורה לילד שטרם מלאו לו 16 שנים רשאי לזקוף עד 8 ימי היעדרות בשנה בשל מחלת ילדו  (ימים אלה הם מתוך 30 ימי המחלה השנתיים של העובד עצמו).

קראו עוד

הצעת חוק הגבלות על סרבני גט במאסר

הצעת החוק של אמונה מבקשת להסמיך את בתי הדין הרבניים להטיל הגבלות אלה על סרבני גט שבמאסר כפייה ובכך ל"הכביד את העול" על אותם סרבני גט במטרה להשיג את מטרת המאסר עצמו- מתן הגט לאשה.

קראו עוד

הצעת חוק לפטור מתשלום דמי ביטוח לאומי לתלמידות מדרשות תורניות לבנות

כיום, פונות נשים רבות לאחר סיום לימודיהם התיכוניים ללימודים תורניים במסגרת מדרשות תורניות לבנות הפזורות בכל רחבי הארץ. נשים אלה דוחות את גיוסם לצה"ל או את התנדבותן בשרות הלאומי בשנה עד שנתיים לצורך לימודים אלה.

קראו עוד

הצעת חוק לזכות לנוכחות הורה בעת בדיקת יילודים

הצעת חוק של "אמונה" המבקשת לאפשר להורים שזה עתה נולד להם תינוק והם מצויים עדיין בבית החולים, להיות נוכחים בזמן טיפול או בדיקה רפואית המבוצעת לתינוק. זוהי זכות שאינה קיימת, לצערנו,  ברוב בתי החולים במדינת ישראל.

קראו עוד

צרו קשר


Please leave this field empty.

היו חברים שלנו

הצהרת נגישות

אנו עושים כמיטב יכולתינו בכדי להנגיש את האתר לכלל הגולשים. להצהרת הנגישות לחצו כאן
//